توضیحات

شیشه در کرج

امروزه شیشه نقش مهمی در ابعاد مختلفی زندگی بشر ایفا می‌کند. فقط کافی است سری بجنبانید و لوازم و تجهیزات دوروبر خود را نگاه کنید. خواهید دید که در بسیاری از لوازم و تجهیزات شما از شیشه استفاده شده است؛ انواع شیشه در اندازه‌های مختلف. استفاده از شیشه در ساختمان‌ها نیز بسیار حیاتی و امری اجتناب‌ناپذیر است. می‌بینیم که شیشه نقش مهمی در زندگی انسان ایفا می‌کند. شیشه انواع  مختلفی دارد و در ابعاد و ضخامت‌های متنوعی تولید می‌شود.

ما نیز فعالیت خود درزمینهٔ تولید، فروش و نصب انواع شیشه را از سال‌ها پیش در شهر کرج آغاز کرده‌ایم. هرچند بیشتر خدمات و محصولات ما درزمینهٔ شیشه‌های سکوریت است، بااین‌حال ما تقریباً تمامی  انواع شیشه را تولید کرده و به فروش می‌رسانیم.

چگونه شیشه سکوریت را از شیشه های معمولی تشخیص دهیم؟

شیشه سکوریت ممکن است شبیه هر نوع شیشه به نظر برسد. برای شناسایی آن، بسیاری از مردم به شوخی می‌گفتند: «بزن! اگر به تکه‌های ریز و به‌اندازه‌ی لقمه خرد شود، مطمئناً سکوریت شده است.» اما، با جدیت کامل، چگونه می‌توان تشخیص داد که یک شیشه سکوریت شده است (بدون درگیر شدن چکش)؟

در زیر، مواردی را توضیح داده‌ایم تا تشخیص دهید شیشه شما سکوریت شده است یا خیر.

 -لبه‌های آن را بررسی کنید به‌طورمعمول، شیشه سکوریت به دلیل پردازش اضافی که انجام می‌دهد، لبه‌های کاملاً صافی دارد، درحالی‌که سایر انواع شیشه معمولاً دارای لبه‌های خراشیده یا برآمدگی هستند. اگر لبه‌های شیشه در معرض دید هستند، انگشتان خود را در امتداد آن‌ها بکشید. مشروط بر اینکه زبری نتیجه ساییدگی نباشد، هرگونه زبری احتمالاً به این معنی است که شیشه سکوریت نشده است.

 -وجود مهر و علامت بر روی شیشه را بررسی کنید. در تجارت ساختمانی، یک برچسب کوچک در گوشه شیشه حک یا سندبلاست می شود. همراه بانام سازنده و استانداردهای CPSC (کمیسیون ایمنی محصولات مصرفی)، این مهر نشان می‌دهد که آیا شیشه سکوریت شده است یا خیر. اگر شیشه را مستقیماً از سازنده تهیه‌کرده باشید، به‌راحتی علامت‌گذاری را خواهید دید. اما همیشه این‌طور نیست، به‌خصوص زمانی که شیشه قاب‌هایی دارد که مهر را پنهان می‌کند. بنابراین باید مراقب سرنخ‌های دیگر باشید.

 -به دنبال عیوب باشید اگر متوجه تاب خوردگی، خم شدن یا فرورفتگی روی شیشه شدید، به‌احتمال‌زیاد شیشه سفت شده است. این عیوب معمولاً در طول فرآیند گرمایش رخ می‌دهد. ازآنجایی‌که شیشه تحت گرمای شدید قرار می‌گیرد، انبرهایی که برای جابجایی آن استفاده می‌شود اغلب اثری خفیف روی سطح می‌گذارد که اگر به‌اندازه کافی دقت کنید، می‌توانید آن را تشخیص دهید. برخی از شیشه‌های سکوریت نیز ممکن است دارای خراش‌های سطحی باشند که معمولاً به دلیل ذرات کوچک غلتک‌های دستگاه ذوب‌شده و به سطح آن ذوب می‌شوند. این زباله‌های باقی‌مانده در طول تمیز کردن معمولی به اطراف کشیده می‌شوند و باعث ایجاد خراش‌های سبک می‌شوند.

namadoornew progect 140104 2

 -شیشه را از طریق عدسی‌های پلاریزه مشاهده کنید اگر سعی کنید شیشه سکوریت شده را در زیر نور خورشید با یک عینک آفتابی پلاریزه مشاهده کنید، نقاط یا خطوط تیره و سایه‌دار را خواهید دید که در سطح آن کشیده شده‌اند – که نشانگر اصلی سفت شدن شیشه است. این خطوط توسط غلتک‌های ماشینی در طی فرآیند تمپر تشکیل شدند.

-اگر مراحل بالا با شکست مواجه شد با استفاده از ابزار برش پنجره، یک خط روی سطح شیشه ایجاد کنید. اگر یک خط ناهموار و پوسته پوسته ایجاد کند، تلطیف شده است. اگر قصد برش شیشه را دارید، آن را نزد متخصص ببرید تا بدون ایجاد ترک یا بریدگی بریده شود.

کلیه شیشه‌های میرال ارائه‌شده توسط نمادرب دارای مهر استاندارد بر روی شیشه هستند.

انواع شیشه سکوریت و کاربردهای آن

شیشه سکوریت رایج‌ترین نوع شیشه‌ای است که در بازار موجود است. اکثر لوازم خانه عمدتاً به دلایل مختلفی سعی در استفاده از این نوع شیشه دارند. در صورت شکستن شیشه، آسیب بسیار کم و ناچیز خواهد بود؛ در بسیاری از موارد آسیبی وجود نخواهد داشت. جدای از این، شیشه در طول فرآیند تولید از فرآیند حرارتی عظیم عبور می‌کند. بنابراین کاملاً در برابر حرارت مقاوم است. درواقع اصطلاح دیگری که برای این شیشه به کار می‌رود “شیشه ایمنی” است.

انواع شیشه سکوریت:

اکنون بیایید نگاهی به انواع مختلف شیشه سکوریت موجود در بازار بیندازیم. حتماً توجه کرده‌اید که اکثر ساختمان‌های مسکونی و تجاری برای ایمنی خود و دوری از انواع آسیب‌ها از شیشه سکوریت استفاده می‌کنند. شیشه شناور شیشه شناور نوعی شیشه است که عمدتاً در هر مکان عمومی یا مغازه استفاده می‌شود. آن‌ها در طبیعت بسیار بادوام هستند. ازآنجایی‌که شیشه از سیلیکات سدیم یا سیلیکات کلسیم ساخته‌شده است، اغلب به آن شیشه سودا لیم می‌گویند.

-شیشه سفت شده: شیشه‌های سخت شده همیشه دید بسیار کمی دارند. این شیشه عمدتاً در درب‌های مقاوم در برابر آتش و یا به‌عنوان محافظ صفحه‌نمایش گوشی‌های موبایل کاربرد دارد. استفاده‌های فراوانی از شیشه‌های سخت شده وجود دارد.

-شیشه کروماتیک شیشه کروماتیک همان‌طور که این اصطلاح نشان می‌دهد شیشه کروماتیک به‌عنوان شیشه فتوکرومیک نیز شناخته می‌شود زیرا می‌تواند در برابر هر نوع نور مقاوم باشد. اکثر آی سی یوهای بیمارستانی از این نوع شیشه استفاده می‌کنند.

شیشه ماشین: اکثر شرکت‌های خودروسازی برای استفاده از این نوع شیشه‌ها استرس دارند. آن‌ها در طبیعت بسیار محافظت‌کننده‌تر و قوی‌تر هستند. به‌طور دقیق اگر این نوع شیشه‌ها خراب شود، متوجه می‌شود که قطعات مستطیلی کوچکی وجود دارد، اما در مورد شیشه‌های دیگر، قطعات آن‌قدر زیاد است که تشخیص آن دشوار است. استفاده در ساختمان تجاری بیشتر ساختمان‌های تجاری مانند هتل‌ها یا مراکز خرید عمدتاً به استفاده از این نوع شیشه متکی هستند. این به این دلیل است که شیشه باید به‌اندازه کافی بادوام باشد تا مکان را از هر نوع حمله یا دخالت انسان محافظت کند. حتی شیشه روی نرده‌ها قرار می‌گیرد و به‌اندازه کافی قوی است که از کل منطقه محافظت می‌کند. دیوارهای خانه اغلب ساختمان‌های مسکونی مدرن گاهی بر روی دیوارهای خود از شیشه‌های سکوریت شده استفاده می‌کنند. این شیشه‌های گاهی اوقات به‌قدری زیبا طراحی می‌شوند که نمای کلی خانه تا حد زیادی تغییر می‌کند. بنابراین شیشه مورداستفاده باید به‌اندازه کافی قوی و بادوام باشد تا از خانه در برابر هر نوع حمله خارجی محافظت کند.

temperd glass door new min

شیشه‌های مورداستفاده در مبلمان:

شاید متوجه شده باشید که مبلمان و میزهای مدرن از این نوع شیشه برای افزایش دوام استفاده می‌کنند. اگر هر نوع اقلام داغی در آن قرار داده شود، شیشه بهترین است و هیچ آسیبی مشاهده نمی‌شود. درحالی‌که شیشه معمولی معمولاً در صورت قرار دادن وسایل داغ روی آن ترک می‌خورد یا می‌شکند. شرکت‌های تولیدکننده مبلمان بیشتر از رویه‌های شیشه‌ای خود عمدتاً از شیشه‌های سکوریت شده استفاده می‌کنند. حتی تقاضا برای این نوع شیشه به دلیل ارزش و دوام خوب آن به‌شدت افزایش‌یافته است.در زیر تصویر یک عدد میز شیشه‌ای ساخته‌شده با شیشه سکوریت را مشاهده می‌کنید. این میز به طرح اختصاصی توسط مجموعه نمادرب طراحی و ساخته‌شده است.

namadoor.ir14010920 2

 -استفاده شرکتی: بسیاری از ادارات یا مکان‌های شرکتی اغلب برای پارتیشن‌بندی خود به انواع شیشه‌ها نیاز دارند. در چنین حالتی اگر یک شیشه معمولی وجود داشته باشد، کاملاً شفاف و صدالبته خطرناک خواهد بود به دلیل امکان شکستن). بنابراین برای جلوگیری از چنین وضعیتی، اکثر شرکت‌ها ترجیح می‌دهند از این نوع شیشه‌ها برای راحتی و حفظ حریم خصوصی خود نیز استفاده کنند.

 -شیشه تزئینی :بر روی این شیشه‌ها می‌توان هر نوع تزئین یا رنگی را روی آن طراحی و ایجاد کرد. این‌یک مزیت بسیار خوب است. از طرفی به‌راحتی قابل شستشو هستند و هر چیزی که روی بدنه باشد به‌راحتی از روی آن جدا می‌شود. در طول کریسمس و هالو وین، بسیاری از مردم طرح‌های مختلفی را روی شیشه‌های تزئین ایجاد می‌کنند. بنابراین کاربردها و مزایای فراوانی از شیشه سکوریت وجود دارد. معرفی این نوع شیشه واقعاً فرصت خوبی را در بین شرکت‌های مختلف صنعتی و مردم عادی فراهم کرده است. چه ساختمان‌های مسکونی و چه خانه‌های تجاری، استفاده از شیشه سکوریت به‌سرعت درحال‌توسعه است.

-شیشه صد گلوله: همان‌طور که از اسم این شیشه‌های پیداست این شیشه‌های در برابر گلوله مقاوم هستند؛ این شیشه‌های در خودروها و مراکز مسکونی و تجاری خاص استفاده می‌شوند.

اهمیت شیشه در پیشرفت صنعت و تکنولوژی

شیشه از مهم‌ترین ساخته‌شده توسط بشر است. بدون شیشه بسیاری از پیشرفت‌های تکنولوژی امروزی که شاهد آن هستیم قابل انجام نبود. بسیاری از اختراعات صدِ اخیر به مواردی بودند که به‌صورت مستقیم در آن‌ها از شیشه استفاده‌شده است.

شیشه بر بسیاری از جنبه‌های مهم زندگی تأثیر می‌گذارد و اهداف بسیاری را انجام می‌دهد. شیشه برای محافظت، مشاهده بصری، ایجاد ارتباط مستقیم دیداری و تولید محصولات مختلف استفاده می‌شود و اهداف عملی دیگری نیز دارد. از کامپیوتر و گوشی گرفته تا لوازم‌خانگی و ماهواره‌های فضایی و... در همه این‌ها شیشه نقش مهم و تعیین‌کننده‌ای داشته است. پنجره‌ها، عینک‌ها، آینه‌ها، دوربین‌ها، لامپ‌ها، بطری‌های خاص و صفحه‌نمایش رایانه همگی از شیشه ساخته‌شده‌اند.

شیشه انواع بسیار مختلف و متنوعی نیز دارد. از شیشه‌های نازک باضخامت‌های بسیار کم گرفته تا شیشه‌های نشکن و ضدگلوله؛ ما نیز به‌نوبه خود سهمی در ارائه محصولات شیشه‌ای داریم. ما فروشنده و نصاب انواع محصولات تولیدشده با شیشه‌های میرال سکوریت هستیم.

خواص اصلی شیشه میرال (شیشه سکوریت)

 تطبیق‌پذیری: شیشه‌های سکوریت شده را می‌توان به اشکال و سبک‌های مختلف برای پاسخگویی به کاربردهای مختلف شکل داد.

 مقاومت در برابر ضربه: مقاومت در برابر ضربه شیشه سکوریت در مقایسه با شیشه فلوت بسیار بالا است. این به مقاومت در برابر شرایط و دماهای شدید کمک می‌کند.

 استحکام: شیشه سکوریت شده می‌تواند 3 تا 7 برابر قوی‌تر از شیشه آنیل شده باشد، که آن را برای کاربردهای سخت‌تر با بارهای محیطی بالا مناسب می‌کند.

 اعوجاج نوری: شیشه سکوریت شده به شفافیت شیشه فلوت نیست، زیرا فرآیند تمپر باعث ایجاد برخی اعوجاج‌های نوری می‌شود.

 ساخت: هرگونه برش یا سنگ‌زنی باید قبل از تمپر انجام شود، زیرا این فرآیندها پس از گرم شدن شیشه باعث شکستگی می‌شوند.

تفاوت شیشه میرال(شیشه سکوریت) با محافظ پلاستیک

تفاوت عمده‌ای در طول عمر محافظ شیشه‌ای در مقایسه با محافظ پلاستیکی وجود دارد. به خاطر داشته باشید که اولی از شیشه سکوریت شده استفاده می‌کند و ضخامت آن حدود 0.3 تا 0.5 میلی‌متر خواهد بود. بهترین محافظ صفحه پلاستیکی ضخامتی در حدود 0.1 میلی‌متر خواهد داشت.

دوام: شیشه بیشتر دوام می‌آورد

بیشتر بخوانید

 

تاریخچه شیشه میرال(شیشه سکوریت) در ایران و جهان

برخی از نمونه کارهای ما

 

در مقایسه با شیشه معمولی، شیشه سکوریت دارای ویژگی‌های ایمنی و استحکام بالایی است. بشر بیش از 300 سال است که شیشه سکوریت شده را کشف، تولید و استفاده کرده است. تاریخچه شیشه سکوریت توسعه شیشه سکوریت که سخت شدن فیزیکی نیز نامیده می‌شود را می‌توان در اواسط قرن هفدهم ردیابی کرد. روش باز پخت شامل حرارت دادن شیشه تا دمای نرم شدن و قرار دادن فوری آن در حمام آب در دمای نسبتاً پایین به‌منظور افزایش انعطاف‌پذیری آن در برابر تأثیرات خارجی است. این‌یک روش سخت شدن زودرس مایع است. در سال 1785 آقای Frederick Siemens آلمانی اولین اختراع را در این زمین‌ها انجام داد و در ماساچوست در سال 1876. Geovge E. Rogens روش سخت شدن روی شیشه و چراغ خیابان را دریافت کرد. در همان سال در نیوجرسی، هووهیل یک حق اختراع دریافت کرد. تاریخچه شیشه سکوریت در چین نیز در سال 1955 آغاز شد. در این زمان در شان های، کارخانه شیشه یائوهوا تولید آزمایشی را در سال 1965 آغاز کرد و اولین شیشه سکوریت شده را در بازار عرضه کرد. در سال 1970. فن‌آوری گرم کردن شیشه در سراسر جهان محبوبیت یافت. استفاده از شیشه سکوریت در بسیاری از صنایع، به‌ویژه در خودروسازی و ساخت‌وساز، جایی که شرایط برای سریع‌ترین رشد اقتصادی وجود دارد، آغاز شد.

secure tempered glass produce in namadoor

در اوایل دهه 1900، شیمیدان اتریشی، رودولف سیدن، شیشه سکوریت را توسعه داد. در سال 1905 جان کرو با استفاده از رزین درختی بین دولایه شیشه، نوعی شیشه ایمنی را اختراع کرد. پس از عملکرد قابل‌قبول شیشه جدید در شرایط و مکان‌های خاص، استفاده از شیشه‌های ایمنی در شیشه جلو اتومبیل‌ها نیز آغاز شد.

شیشه سکوریت شده با استفاده از کوره‌های مخصوص گرمایش انجام می‌شود که در دمای ثابت حدود 700 درجه سانتی‌گراد گرم می‌شود. هنگامی‌که شیشه بیرون از کوره به‌سرعت سرد می‌شود، سطح شیشه را در حالت فشرده قرار می‌دهد، درحالی‌که در وسط و سمت چپ قرار دارد.

روش آنیلینگ: گرم کردن شیشه با حرارت دادن یکنواخت تا دمای 700 درجه سانتی‌گراد با سرد شدن فوری انجام می‌شود. شیشه ابتدا از طریق غلتک‌های کوره‌ای عبور می‌کند، جایی که در سه حالت رسانش، همرفت و تابش گرم می‌شود. اثر جابجایی ناشی از خروج هوا از نازل‌ها، درنتیجه گرما را به‌طور یکنواخت و گرما را از همه طرف به گردش درمی‌آورد. سپس شیشه داغ در معرض سرد شدن سریع قرار می‌گیرد. پس از تمپر کردن، استحکام مکانیکی شیشه سکوریت 4 تا 5 برابر بیشتر از شیشه معمولی است. شیشه سکوریت دارای پایداری حرارتی بالاتری است و می‌تواند دمای بالا تا 250 درجه سانتی‌گراد را تحمل کند، عملاً نشکن محسوب می‌شود. شکستن آن سخت است، اما حتی در این مورد نیز به ذرات کوچک نسبتاً بی‌ضرر می‌شکند

سخت شدن ویژگی‌های اساسی شیشه میزان انتقال نور، خورشید و گرما از آن را تغییر نمی‌دهد و این شیشه‌های دارای کیفیت‌های شیشه معمولی است. سطح شیشه پس از عملیات حرارتی مقاومت بالایی در برابر آسیب دارد، پس نمی‌توان آن را برش داد یا تغییر داد. یکی از مشکلاتی که می‌تواند در فرآیند سکوریت شیشه رخ دهد، شکسته شدن خودبه‌خود بدون هیچ دلیل مشخصی است.

 با توجه به این ویژگی‌های شیشه سکوریت، شیشه سکوریت در استفاده ارجح است، زیرا این پارامترها ملاحظات مهمی هستند

شیشه سکوریت مخصوصاً برای استفاده در مناطقی طراحی‌شده است که خطر شکستگی زیاد است زیرا شکستن یا خراش آن سخت‌تر است. دامنه وسیعی برای استفاده از آن در صنعت ساختمان وجود دارد. کاربرد در ساخت دیوارهای بیرونی و داخلی، قفسه‌ها و قفسه‌های نمایشگاه، اتاقک دوش، صفحه‌های دوش، درها، سایبان‌ها، سقف‌ها و موارد دیگر است.

شیشه سکوریت در ایران

در ابتدا باید بگوییم که دلیل اینکه نام شیشه‌های سکوریت بانام شیشه میرال نیز جاافتاده است این هست که اولین کارخانه‌ای که در ایران اقدام به تولید شیشه سکوریت کرد، کارخانه‌ای با نام شیشه میرال بود. این کارخانه در دهه 40 شمسی فعالیت خود درزمینهٔ تولید شیشه را آغاز کرد. اما تاریخچه تولید شیشه میرال به اوایل سال 1900 میلادی بازمی‌گردد.

کارخانه شیشه سکوریت در کرج

کارخانه شیشه سکوریت یک واحد تولیدی است که تخصص در تولید و فرآوری شیشه‌های سکوریت دارد. در شهر کرج تعداد زیادی کارخانه شیشه سکوریت وجود دارد. با گوگل  کردن عبارت " کارخانه شیشه سکوریت در کرج" می توانید کارخانه های زیادی در این حوزه مشاهده کنید. یکی از این کارخانه ها، کارخانه شیشه سکوریت نمادُر است. کارخانه شیشه سکوریت نمادُر واقع در شهر کرج، از مجهزترین کارخانه های تولید شیشه سکوریت در کشور است. ما قادر به تولید هر نوع شیشه سکوریت در اندازه های سفارشی مشتریان هستیم.

خصوصیات کارخانه شیشه سکوریت نمادر

خصوصیات کارخانه شیشه سکوریت نمادُر به شرح زیر است:

√تجهیزات و فناوری: کارخانه شیشه سکوریت نمادُر در کرج، از تجهیزات و دستگاه‌های پیشرفته استفاده می‌کند. این تجهیزات شامل اتوکلاوها (برای تقویت حرارتی شیشه)، خطوط تولید اتوماتیک، ماشین‌آلات برش و سنگ‌زنی شیشه و سایر تجهیزات مورد نیاز است.

√استانداردها و رعایت کیفیت: ما استانداردهای ملی و بین المللی مربوط به تولید شیشه سکوریت را رعایت می کنیم.

√نیروی انسانی: مجموعه نمادُر از نیروی کار ماهر و مجرب بهره مند است. این شامل مهندسان متخصص در زمینه شیشه سکوریت، تکنسین‌های تجهیزات، کارگران تولید و کارکنان اداری می شود.

√مواد اولیه: کارخانه ما برای تولید شیشه سکوریت از مواد اولیه با کیفیت بالا استفاده می‌کند. این مواد اولیه ممکن است شامل شیشه پانل‌های معمولی، لایه‌های پلیمری میانی (مانند پلی‌وینیل بوتیرال) و لایه‌های شیشه‌ای دیگر (مانند شیشه‌های مات یا شیشه‌های رنگی) باشند.

√کنترل کیفیت: کارخانه ما فرآیندهای کنترل کیفیت را در طول تولید انجام می دهد. این شامل بازرسی مواد اولیه، کنترل فرآیندهای تولید و آزمون‌های نهایی بر روی شیشه سکوریت می شود.

√ظرفیت تولید: کارخانه شیشه سکوریت نمادُر ظرفیت تولیدی مناسبی دارد. این شامل قدرت تولید سالیانه و قدرت تولید در واحد زمان مشخص (مانند روز یا هفته) است.

√حفاظت از محیط زیست: ما به مسائل مربوط به حفاظت از محیط زیست توجه می کنیم. این شامل استفاده از فناوری‌های پاک و دوستدار محیط زیست در فرآیندهای تولید، مدیریت صحیح پسماندها و کنترل آلاینده‌ها است.

 

آیا سارقان می‌توانند با برش دادن شیشه سکوریت از آن عبور کنند؟

این سؤالی هست که برخی از مشتریان می‌پرسند. جواب این هست خیر. دزد نمی‌تواند شیشه سکوریت را با کاتر شیشه برش دهد. شیشه سکوریت به‌گونه‌ای تهیه می‌شود که بلافاصله پس از شکستن یا برش به کریستال‌های کوچک تبدیل می‌شود. ... این کار نفوذ یک مزاحم به شیشه سکوریت شده را بسیار سخت می‌کند.

انواع شیشه های میرال

شیشه‌های میرال و امنیتی انواع مختلفی دارند و به‌طور خاص برای اهداف مختلفی طراحی‌شده‌اند. بیایید به انواع موجود نگاه کنیم.

-شیشه میرال ساختمانی: شیشه سکوریت شده یا سخت شده معماری یکی از استانداردترین اشکال شیشه میرال موجود است. ویژگی‌های آن، این ماده را به یک ویژگی ساختمانی قوی و مطمئن تبدیل می‌کند که می‌تواند هر چیزی را از ساختار بنیادی ساختمان گرفته تا کاربردهای داخلی مانند پله‌های مارپیچ را شکل دهد. از این شیشه ها در قسمت های مختلف ساختمان، ساخت درب های اتوماتیک، ساخت شیشه مغازه و... استفاده می شود.

namadoornewproge14001015

نمونه کار شیشه میرال در کرج

شیشه سکوریت دارای ویژگی‌های بسیاری است شیشه سکوریت شده از طریق یک فرآیند گرمایش خاص و خنک‌سازی سریع ساخته‌شده است.

شیشه میرال (شیشه سکوریت) چند ویژگی کلیدی دارد ازجمله:

√شیشه سکوریت شده تقریباً چهار تا پنج برابر قوی‌تر از شیشه معمولی یا آنیل شده است.

√به‌گونه‌ای طراحی‌شده است که اگر شکسته شود، این کار را در قطعات کوچک بی‌ضرر به‌جای قطعات تیز و تیز انجام می‌دهد.

√تقریباً هیچ محدودیتی در مورد نحوه استفاده از شیشه سکوریت وجود ندارد و به‌طور مرتب در پروژه‌های مختلف مانند: ویترین‌های جلوی مغازه، ورودی‌های متمایز، اجزای سازه‌ای طراحی ساختمان‌های مدرن، کابینت‌های شیشه‌ای، منحنی پله‌های مارپیچ،

-شیشه صفحه‌نمایش امنیتی، شیشه‌های محافظ صفحه‌نمایش، مانند BanditSheild یا BanditSheild Ultra توسط Glasshape، برای ایجاد یک محیط امن، مقاوم در برابر سارقان یا آسیب طراحی‌شده‌اند. این نوع شیشه یک پلی آکریلیک با عیار بالا است که با لایه‌هایی از شیشه آنیل شده یا سخت شده ترکیب‌شده و ضخامت آن از 7.9 میلی‌متر تا 18 میلی‌متر است. این ترکیب می‌تواند بین 60 تا 120 ثانیه در برابر حمله با ابزارهای دستی رایج مانند چکش، انبردست، تبر، آجر و پیچ گردان مقاومت کند. شیشه صفحه‌نمایش امنیتی دارای تعدادی ویژگی برجسته است که آن را به یک محصول شیشه‌ای بسیار مطلوب تبدیل می‌کند: برخلاف شیشه‌های لمینت معمولی، صفحه‌های امنیتی پس از شکستن از بین نمی‌روند.. همچنین به‌راحتی تمیز می‌شود و آن را بهداشتی و مناسب برای نمایش مواد غذایی می‌کند. نگهداری این سطح بسیار آسان است و در برابر خراشیدگی و علامت‌گذاری بسیار مقاوم است. نگهداری از شیشه محافظ آسان است. شیشه سکوریت در برابر آسیب و سرقت محافظت می‌کند. این نوع شیشه برای خرده‌فروشان، گالری‌ها یا صاحبان خانه‌هایی که به دنبال محافظت از اشیاء یا ساختمان‌ها در برابر سرقت یا آسیب غیرعمدی هستند، کاملاً مناسب است. کاربردهای رایج برای موارد زیر است: √جواهرات فروشی

√ مناطق امنیتی فرودگاه

√ خانه‌های لوکس

√مراکز بازداشت با امنیتی

√داروخانه‌ها

-شیشه امنیتی زرهی

شیشه‌های امنیت زرهی ArmourShield یک گام فراتر از شیشه‌های امنیتی است و به‌گونه‌ای طراحی‌شده است که در مقابل حملات عمدی و پایدار مقاومت کند و درعین‌حال ظاهر شیشه معمولی را حفظ کند. این ماده خود یک لمینت شیشه‌ای پلی کامپوزیت باضخامت‌های متفاوت بسته به سطح تهدید است. شیشه امنیتی ArmourShield چندین ویژگی کلیدی دارد:

√به‌اندازه کافی قوی است که سلاح‌های تهاجمی به‌سادگی از روی شیشه زره‌پوش پریده می‌شوند.

√درصورتی‌که سطح شیشه پنجره به خطر بیفتد، هسته داخلی سخت پلی کامپوزیت بدون نفوذ باقی می‌ماند و از افراد و اموال در داخل محافظت می‌کند.

√می‌تواند برای پنج تا 30 دقیقه از حمله فیزیکی محافظت کند.

ماهیت شیشه زرهی به این معنی است که معمولاً در موارد زیر نصب می‌شود:

زندان‌ها

مراکز بازداشت دادگاه‌ها

 سلول‌های پلیس

 دفاتر دولت

-شیشه محافظ ضدگلوله

شیشه‌های مقاوم در برابر گلوله برای گرفتن پرتابه‌های با سرعت بسیار بالا بدون اجازه نفوذ از پانل زرهی طراحی‌شده‌اند. این امر آن را برای استفاده در مناطق پرخطر یا جایی که تهدید سلاح گرم رایج است ایدئال می‌کند. شیشه مقاوم در برابر گلوله AmmoShield Glasshape یک لمینت شیشه‌ای پلی کامپوزیت است و به‌صورت سفارشی ساخته‌شده است تا سطوح حفاظتی مشخص‌شده مشتریان را برآورده کند. این می‌تواند برای محافظت از مناطق عملیاتی حیاتی ساختمان‌ها، وسایل نقلیه زمینی و حتی کشتی‌های دریایی نصب شود. بااین‌حال باید در یک سیستم قاب‌بندی بالستیک تائید شده نصب شود.

شیشه مقاوم در برابر گلوله با توجه به ویژگی‌های محافظ اصلی آن، معمولاً در موارد زیر استفاده می‌شود: سفارتخانه‌ها دادگاه‌ها بانک‌ها خودروی زرهی

انواع شیشه میرال مورد استفاده در ایران

شیشه های میرال مورد استفاده در ایران معولا 4 نوع است .شیشه های ضد گلوله،شیشه پرشین جام،شیشه سوپر کلیر و شیشه فلوت .لازم به ذکر است که شیشه های میرال ایرانی از بهترین نوع شیشه میرال می باشد و در خاورمیانه حرف اول را می زند.شیشه های میرال در ضخامت های مختلف تولید می شوند که انتخاب ضخامت این شیشه ها نیز به عهده مشتری می باشد.

شیشه سکوریت چیست؟

شیشه ایمنی یا شیشه سکوریت، نوعی شیشه‌ است که تحت یک فرآیند خاص، ويژگی ایمنی بالایی پیدا می‌کند. این فرآیند که با عنوان تمپر شدن نیز شناخته می‌شود، تغییرات اساسی در ساختار شیشه‌های معمولی ایجاد می کند ؛ به صورتی که در صورت شکستن، این شیشه‌ها خطرآفرین نخواهند بود.

شیشه سکوریت از آسیب‌پذیرترین ورودی‌های ملک و نقاط تماس مشتری محافظت می‌کند. شیشه های سکوریت را می‌توان برای مقاومت در برابر سلاح‌های دستی، گلوله‌ها، گلوله‌ها و حتی انفجارها تقویت کرد.شیشه میرال یا شیشه سکوریت یا شیشه نشکن نوعی شیشه هست که در صورت ضربه خوردن و شکستن کاملا پودر می شود و به هیچ عنوان خطری برای کسی ایجاد نمی کند .زمانی که شیشه های معمولی شکسته می شوند شیشه تکه تکه و خرد می شود و تکه های شیشه با سرعت به اطراف پخش می شوند.این موضوع همواره خطرات بسیاری را ایجاد می کند.در حالیکه در شیشه های میرال(شیشه سکوریت)تکه های شیشه از هم جدا نمی شوند و به صورت یکپارچه باقی می مانند. هرسه نامی که ذکر شد یعنی شیشه میرال ،شیشه سکوریت و شیشه نشکن در واقع یک محصول هستند .یکی از تفاوت های مهمی که در تولید شیشه سکوریت و شیشه معمولی وجود دارد این هست که در تولید شیشه میرال به شیشه حرارت می دهند .

شیشه میرال دو ویژگی مهم دارد که آن را از شیشه معمولی متمایز می‌کند. شیشه میرال به‌گونه‌ای طراحی‌شده است که از شیشه معمولی قوی‌تر باشد و احتمال شکستن آن کمتر شود. شیشه میرال اگر بشکند در کنار هم بمانند و کمتر در معرض آسیب‌های بدنی با تقسیم شدن به خرده‌های کوچک‌تر باشند.شیشه‌های سکوریت شده (شیشه میرال) حتی با سرعت بیشتری نسبت به شیشه‌های مقاوم در برابر حرارت خنک می‌شوند. این شیشه ها  به روشی یکنواخت گرم می‌شود و سپس با دمیدن هوا در دو طرف به‌طور هم‌زمان به‌سرعت خنک می‌شود و آن را حدوداً چهار برابر قوی‌تر از شیشه معمولی می‌کند.پس از ساخت شیشه میرال نمی‌توان آن را برش داد سا سوراخ کرد.این امر باعث شکستن شیشه می‌شود. ازاین‌رو شیشه قبل از تبدیل‌شدن به شیشه میرال باید برش خورده و در اندازه‌های موردنیاز درآید.

 

شیشه سکوریت چگونه ساخته می‌شود؟

فرآیند لعاب دهی برای شیشه‌های سکوریت شده با مرحله آماده‌سازی شروع می‌شود که شامل برش شیشه به‌اندازه دلخواه و بررسی عیوب شیشه است. در مرحله بعد، شیشه تحت یک عملیات حرارتی قرار می‌گیرد که در آن شیشه تا 600 درجه سانتی‌گراد گرم می‌شود. پس از دادن حرارت بالا به شیشه، شیشه در یک روش خنک‌کننده در چند ثانیه خنک می‌شود. در این روش سطح بیرونی شیشه سریع‌تر از مرکز در حالت کشش و سطح بیرونی در حالت فشرده خنک می شود، این همان چیزی است که به شیشه سکوریت استحکام می‌بخشد. استقامت اضافی ناشی از گرمایش دیفرانسیل به این معنی است که شیشه را می‌توان بدون شکستگی تا حد معینی کشیده یا کشید.

 namadoornew progect 140104 6

مجموعه فنی مهندسی نمادر خدمات نصب و راه اندازی شیشه میرال را با قیمت مناسب و به صورت کاملا حرفه ای در کرج انجام می دهد.

تعمیر و تعویض شیشه میرال در کرج

کلیه خدمات تعمیر ،تعویض و جابه جایی شیشه های میرال در کمترین زمان ممکن در این مرکز انجام می شود.تعویض لولای شیشه ،تعویض شیشه شکسته ،جابه جایی شیشه میرال و... در کمترین زمان ممکن و با قیمت مناصب در شهر کرج انجام می شود.

سایر استفاده ها از شیشه میرال

تا به حال در مورد استفاده های امنیتی و رایج شیشه میرال صحبت کردیم.اما شیشه های میرال کاربرد بسیار گسترده تری دارند.در زیر ذکر برخی از  کاربردها و استفاده ها از شیشه های میرال می پردازیم.

استفاده از شیشه میرال در لوازم خانگی:در لوازم خانگی از شیشه های میرال فراوان استفاده می شود.از شیشه میرال در شیشه های اجاق گاز و فر،ترازو،درب و پنجره،آکواریوم و سایر لوازم خانگی استفاده می شود.

شیشه میرال در راه پله های خانه

استفاده از شیشه های میرال در داخل قطارها و ایستگاههای مترو

شیشه میرال در خودرو ها و سایر وسایل نقلیه

استفاده در پله های برقی های

شیشه خم میرال

شیشه میرال را می توان به صورت خم و دایره تولید کرد.استفاده از شیشه میرال خم کاربردهای زیادی در صنایع و تولیدات مختلف دارد.

بهترین زمان برای نصب شیشه میرال چه زمانیست؟

بهترین زمان برای نصب شیشه میرال زمانی هست که ساختمان یا مرکز تجاری در حال ساخت یا بازسازی است.در این وضعیت نصب شیشه ها به راحتی و بدون نگرانی از تردد افراد یا ایجاد مزاحمت برای دیگران و یا کثیف کردن محیط انجام می شود.این امر برای صاحب ملک نیز راحت تر و بی دردسرتر است.

شیشه سکوریت در کرج

شیشه سکوریت یکی از بهترین و مؤثرترین روش های افزایش امنیت در محیط های داخلی و خارجی ساختمان ها است. این نوع شیشه ها مقاومت بالایی در برابر شکستن و  ضربه درند.

در شهر کرج، از شیشه های سکوریت برای افزایش امنیت در ساختمان ها و اماکنی که ممکن است به سرقت و دستبرد متجاوزین بیرونی دچار شوند، استفاده می شود. این نوع شیشه ها در بیمارستان ها، هتل ها، بانک ها، مراکز خرید و دیگر اماکن عمومی که از نظر امنیتی حساس هستند، به کار می روند.

از مزایای استفاده از شیشه های سکوریت در ساختمان ها می توان به افزایش امنیت، کاهش خطرات و آسیب های جانی و مالی، محافظت از دارایی ها و افزایش سطح راحتی و آسایش درونی ساختمان اشاره کرد. با استفاده از شیشه های سکوریت، می توان از ورود مجرمان و متجاوزین به داخل ساختمان جلوگیری کرد و برای افرادی که درون ساختمان قرار دارند، احساس امنیت و آرامش بیشتری فراهم کرد. به دلیل کیفیت بالای شیشه های سکوریت و مزایای آنها، تعداد استفاده کنندگان این نوع شیشه ها رو به افزایش است.

به علاوه بر موارد ذکر شده، شیشه های سکوریتی در کرج می توانند در افزایش کارآیی ساختمان و بهبود ظاهر آن نیز مؤثر باشند.

برای نصب شیشه سکوریت در کرج، باید با توجه به نوع ساختمان و کاربرد آن، به مشاوره کارشناسان متخصص در این زمینه مراجعه کرد. کارشناسان با توجه به نیازهای شما، به شما پیشنهادات متنوعی برای نصب شیشه سکوریت خواهند داد.

در نهایت، استفاده از شیشه سکوریت در کرج می تواند به شما کمک کند تا امنیت خود و دارایی هایتان را افزایش دهید و از خطرات احتمالی جلوگیری کنید. به علاوه، این نوع شیشه ها به طور قابل توجهی در بهبود ظاهر و کارایی ساختمان نیز مؤثر هستند. بنابراین، نصب شیشه سکوریت به عنوان یک راه حل امنیتی مؤثر و عالی به ساکنین کرج  معرفی می شود.

کرج بازار بزرگ خرید و فروش شیشه سکوریت

کرج به‌عنوان یکی از بزرگ‌ترین شهرهای کشور یکی از مهم‌ترین بازارهای فروش محصولات شیشه میرال و شیشه سکوریت است.به دلیل انبوه ساخت‌وسازهای مسکونی و تجاری و لزوم استفاده از شیشه‌های میرال نشکن در این مکان‌ها ،سفارش نصب شیشه سکوریت  در کرج به‌شدت افزایش داشته است .اما ارتباط افزایش خریدوفروش شیشه میرال با افزایش ساخت‌وسازها در چیست؟

می‌دانیم شیشه سکوریت  ازجمله تجهیزات بسیار مهم در صنایع مختلف است .یکی از این صنایع ،صنایع ساختمان‌سازی است که استفاده از شیشه سکوریت  در این صنعت روبه افزایش است .یکی از موارد استفاده از شیشه سکوریت در ساختمان ،شیشه دودبند راه پله ها ،شیشه بالکنی و شیشه حمام  می باشد.در تصاویر زیر استفاده از شیشه میرال در شیشه های دودبند آپارتمان را مشاهده می نمایید.

 

securitmirror 2

securitmirror 3

تولید کنندگان شیشه میرال همواره سعی در ایجاد دفاتر نمایندگی فروش شیشه میرال در کرج می نمایند.مجموعه های بسیاری نیز خدمات نصب شیشه میرال را در کرج انجام می دهند.

مجموعه فنی مهندسی نمادر با سالها سابقه در زمینه نصب و فروش شیشه میرال ساختمان در خدمت مشتریان عزیز در شهرستان کرج می باشد.این مجموعه در کنار فروش و نصب شیشه میرال در کرج اقدام به ارسال و نصب شیشه میرال در کلیه نقاط کشور می نماید.

اجرت نصب شیشه میرال

اجرت نصب شیشه میرال به اندازه شیشه و محل نصب بستگی دارد.معمولا اجرت نصب براساس متراژ شیشه محاسبه می شود.در مورد محل نصب نیز براساس بعد مسافت و مدت زمان مورد نیاز برای حضور در محل هزینه محاسبه می شود.برای مصال در صورتی که مشتری در کرج حضور داشته باشد هزینه اجرت ایاب و ذهاب کمتر از 100 تومان می باشد و براساس فاصله تا این شهر هزینه افزایش می یابد.

استفاده متفاوت از شیشه میرال

امروزه استفاده از شیشه های میرال به مناطق مسکونی و تجاری محدود نمی شود و ابعاد  بسیار گسترده و وسیعی دارد.استفاده از شیشه های میرال در خودروها،مترو،تابلوهای تبلیغاتی و... تنها چند نمونه از هزاران مورد  استفاده از شیشه میرال است.استفاده از شیشه های میرال جنبه تزئینی و فاتزی نیز دارد.برای مثال در گلخانه ها می توان از این شیشه ها استفاده کرد.یک نمونه جالب دیگر استفاده از شیشه میرال استفاده از شیشه بر روی سنگ قبر میباشد.به این صورت که شیشه میرال را به صورت چهار طرف بر روی سنگ قبر قرار می دهند .هر روز شاهد استفاده های متنوع تر و جدیدتر از شیشه های میرال هستیم .برای مصال شکل زیر را مشاهده بفرمایید.در شکل زیر شیشه میرال نصب شده در مقابل وان حمام را مشاهده می نمایید.استفاده از شیشه میرال برای پوشاندن بخشی از وان حمام که افراد در آن قرار می گیرند نمونه جدیدی از استفاده از شیشه میرال است.

securitmirror 1

تولید کنندگان شیشه میرال قالبهای مشخصی دارند وبا استفاده از قالبهای آماده شیشه را در اندازه های مشخص تولید می کنند.با این حال تولید شیشه میرال در هر قالب و اندازه ای قابل انجام است.به شرطی که قالب مورد نظر در کارخانه تولید کننده موجود باشد.مشتری در صورت نیاز  اندازه شیشه مورد نیاز خود را مشخص و اعلام می کند.درصورت موجود بودن قالب در کارخانه شیشه میرال در اندازه مورد نظر تولید می شود.البته قیمت تولید شیشه میرال در اندازه اختصاصی کمی بالاتر از اندازه ای معمول است .

ممکن است برای شما هم پیش آمده باشد که وسیله ای داشته باشید که در آن از شیشه میرال استفاده شده باشد .برای مثال ترازوی خانگی  از شیشه میرال استفاده می شود.ابعاد شیشه های ترازوی خانگی معمولا 20*30 سانتیمتر یا کمی بزرگتر و کوچک تر هستند .در صورتی که شیشه میرال با این ابعاد شکسته شود مشکل بتوان در میان فروشندگان شیشه میرال این شیشه ها را پیدا کرد.از این روباید سفارش تولید داده شود.

استفاده از شیشه های میرال در کشورهای توسعه یافته بسیار بیشتر از کشورهای در حال توسعه نظیر ایران است .به نظر می رسد صنعت شیشه های میرال هنوز با نقطه اوج خود در کشورمان فاصله زیادی دارد.

مجموعه نمادر انجام سفارش شیشه میرال در هر ابعاد و اندازه ای را انجام می دهد.

استفاده از شیشه میرال در مغازه ها و مراکز تجاری

شیشه های میرال در مکان های  تجاری و مغازه ها نیز بسیار استفاده می شوند.در گذشته برای مغازه ها شیشه های معمولی نصب می کردند که بسیار خطرناک بود و ممکن بود با کوچکترین ضربه ای شکسته شود .از این رو رفته رفته استفاده از شیشه میرال در مغازه ها جایگزین شیشه های معمولی شد.در حال حاضر کمتری مغازه ای را می توان یافت که برای شیشه های آن از شیشه سکوریت استفاده نشده باشد.در مغازه ها می توان به جای شیشه های معمولی از شیشه میرال استفاده کرد که بسیار مطمئن و امن هستند.البته به تازگی قانونی وضع شده است که کلیه مغازه ها باید از شیشه های میرال استفاده کنند.

در اکثر مواقع در مغازه ها از شیشه های میرال با ضخامت 10 میل استفاده می شود.همچنین در مغازه ها بنا به شغل افراد گاها از شیشه های میرال 8 میل،6 میل و 4 میل نیز استفاده می شود.

شیشه میرال در درب های اتوماتیک نیز استفاده می شود .یکی از مهم ترین موارد استفاده از شیشه میرال یا شیشه سکوریت استفاده در طلا فروشی ها می باشد .شیشه های میرال نصب شده در طلا فروشی ها و صرافی ها معمولا ضد گلوله است .


نظرات (3)

محمد
09-06-1399 10:17 ق ظ
مممنون از خدمات عالیتون
شعبانی
09-17-1399 07:31 ب ظ
مجموعه نمادر محدودیت مسافت ندارد باتشکر
محمد
02-14-1401 06:23 ق ظ
سلام .برای من یک شیشه حمام نصب کردید کیفیتش عالی بود.ممنون از لطفتون
یک نظر بنویسید
بدعالی

عناوین مطالب سایت

ملاقات در دفتر

hide کرج-خیابان آزادی -نبش گلستان چهارم-گروه فنی مهندسی نمادر

 

ساعت کاری شرکت

hideشنبه تا۴شنبه------- ۸ صبح - ۵ بعدظهر

hide۵شنبه ------------ ۸ صبح - ۳ بعدظهر

hideجمعه ------------------ تعطیل است

سوالات مشتریان

سوالات متداول مشتریان

 

 همکار ما در تهران

https://sayadoor.com

 

 

طراح سایت

طراحی سایت وسئو:مهندس مرتضی خیری 
  http://sitevaseo.ir   وب سایت: